Nowe jadłospisy odżywcze

Nowe jadłospisy odżywcze

Jeszcze prostsze przepisy i patenty dla zabieganych

✓ Książka dla osób, które chcą się odżywiać zdrowo na co dzień
✓ Proste przepisy obrazkowe – 50% przepisów zrobisz w maks. 15 min
✓ Pełnowartościowa, odżywcza kuchnia roślinna, bez glutenu
✓ Garść trików pomagających spędzać w kuchni jak najmniej czasu
✓ Każdy przepis wraz z listą 34 wartości odżywczych, których dostarcza

To nie jest zwykła książka kucharska. To zbilansowany plan posiłków dla zabieganych, który pomoże Ci w ogarnięciu Twojej diety na dobre.

DWUKROTNY BESTSELLER – 20 tysięcy sprzedanych egzemplarzy!

Proste przepisy dla zabieganych

Nowe jadłospisy odżywcze to książka kucharska dla osób, które mają do pogodzenia różne obowiązki i nie zawsze starcza im czasu na zdrowe gotowanie. Jest to pozycja, która może mieć realny wpływ na zmianę Twoich nawyków żywieniowych. To proste przepisy, z których możesz tworzyć setki pełnowartościowych jadłospisów oraz patenty na zdrowe odżywianie w biegu. To prosta, pełnowartościowa kuchnia roślinna, bazująca na składnikach o jak najwyższej gęstości odżwyczej.

Pozycja szczególnie wartościowa dla wegan i wegetarian oraz dla osób, które chcą dietę roślinną wdrożyć w życie w sposób bezpieczny i bez wątpliwości, czy na pewno dostarczają sobie wszystkiego, czego potrzebują. Nasze przepisy doceniają też bezglutenowcy oraz osoby, którym zależy na niskim ładunku glikemicznym dań.

Idea: pomóżmy tym, którzy chcą się dobrze odżywiać

Nowe Jadłospisy tworzyliśmy pod kątem jak największej wygody użytkowania. Opracowaliśmy jeszcze prostsze przepisy, i z bardziej dostępnych składników. Specjalnymi ikonkami oznaczyliśmy dania, które można zrobić w mniej niż 15 minut, dania nadające się do zabrania w drogę oraz te, które warto zamrażać.

✓ 50% przepisów zawartych w tej książce przygotujesz w mniej niż 15 minut,
✓ 90% dań to dania łatwe w transporcie, świetne do zabrania w drogę,
✓ 25% potraw możesz mrozić i wykorzystywać w dni, kiedy nie masz czasu na gotowanie.

Oprócz tego dodaliśmy builder dania odżywczego, świetny do gotowania z resztek, opisaliśmy patenty dla zabieganych oraz przedstawiliśmy szerzej wskazówki, jak modyfikować przepisy, gdy nie mamy wszystkich składników.

Zbilansowany plan posiłków

Zastanawiasz się czasami, czy Twoja dieta dostarcza Ci wszystkiego czego potrzebujesz? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, budując swoje jadłospisy na bazie zawartych w książce przepisów dostarczasz sobie wszystkiego czego potrzebujesz. Nowe Jadłospisy odżwycze, podobnie jak Jadłospisy, zawierają średnio 3 razy więcej wartości odżywczych niż typowy jadłospis w diecie zachodnioeuropejskiej. Co więcej, każdy przepis w tej książce wyposażony jest w pełną listę 33 składników odżywczych – witamin, minerałów, aminokwasów, węglowodanów, tłuszczów i białka, dzięki czemu wiesz co jesz.

Budowanie jadłospisów – setki możliwości

Książka jest zbudowana na tej samej zasadzie to część pierwsza – zawiera ona 70 prostych i bardzo odżywczych przepisów w formie obrazkowej, każdy w wersji dla diety 1500 i 2000 kcal. Kontynuujemy tu ideę dowolnego komponowania jadłospisów z naszej pierwszej książki. Zatem obie części Jadłospisów współgrają ze sobą jak i z przepisami na blogu. Oznacza to, że jeśli chcesz budować swój jadłospis w oparciu o tę książkę, masz setki możliwości. Opierając swoją kuchnię na wszystkich naszych publikacjach, możliwości tych masz jeszcze więcej.

Jak to działa? Książka podzielona jest na działy: śniadania, przekąski słodkie, obiady, przekąski słone i kolacje. Wszystkie przepisy w ramach danej kategorii mają tę samą liczbę kalorii, dzięki czemu możesz dowolnie komponować swoje menu w zależności od Twoich preferencji, czasu oraz zasobów.

KSIĄŻKA Z BLISKA

OPINIE CZYTELNIKÓW

Jadłospisy odżywcze, czyli…

Chcielibyśmy jeszcze nieco rozwinąć ten jakże ważny dla nas punkt. Wszystkie potrawy w Jadłospisach są przede wszystkim odżywcze. W praktyce oznacza to, że nawet tak niskokaloryczny jadłospis, jak 1500 kcal, dostarczy Ci wszystkiego, czego potrzebujesz. Jednocześnie unikniesz składników szkodliwych, takich jak duże ilości tłuszczów nasyconych lub cholesterolu. Dzięki temu, że wszystkie przepisy są bogate w błonnik, korzystanie z nich pomoże Ci w normalizacji poziomu cholesterolu oraz zmniejszy ryzyko choroby wieńcowej. Dieta ta jest więc dobra nie tylko dla twojej sylwetki, cery, lśniących włosów i poziomu witalności, lecz również dla Twojego serca i całego układu krążenia.

Jadłospisy odżywcze są w pełni roślinne, opierają się na produktach o najwyższej gęstości odżywczej, nie zawierają cukru i w większości mają bardzo niski indeks glikemiczny. Są też w pełni bezglutenowe, jako nasza forma pomocy osobom z nietolerancją glutenu. Korzystając z jadłospisów odżywczych zapewnisz sobie wszystkie niezbędne wartości odżywcze, w ilościach nawet kilkukrotnie wyższych niż dostarcza tradycyjna dieta zachodnioeuropejska.

Format książki

Autorzy często walczą o jak największy format i o dodatkowe strony, tak, by książki były grube i lepiej się eksponowały. My pracowaliśmy zupełnie odwrotnie. Przede wszystkim zadaliśmy o to, żeby korzystanie z książki było jak najwygodniejsze. Dobraliśmy format optymalny, który wygodnie trzyma się w dłoniach (121 x 195 mm), zdecydowaliśmy się również na spiralę i skrzydełka. Okładka jest miękka i lekko pogrubiona, dzięki czemu jest wygodna i jednocześnie w dużym stopniu odporna na zniszczenia. Książka liczy w sumie 208 stron w kolorze, na grubszym papierze w dużym stopniu odpornym na zabrudzenia. Bardzo ważnym elementem oprawy jest spirala. Wydawcy rezygnują z tego rozwiązania, bo gdy książka leży na półce sklepowej, nie widać jej tytułu. My postawiliśmy na wygodę – dzięki spirali z książki korzysta się wyjątkowo dobrze.

 

KSIĄŻKĘ KUPISZ TYLKO NA TEJ STRONIE, NIE MA JEJ W KSIĘGARNIACH

Kup książkę

OFERTA LIMITOWANA

Kupując w sierpniu pakiet książek otrzymasz GRATIS miniksiążki z sezonowymi przepisami  🙂

Nowe jadłospisy
Otrzymasz:
 • Książka “Nowe jadłospisy”
 • Ebook gratis

Kup za 49 zł

+ koszt wysyłki
Nowe jadłospisy +
Szalenie proste +
Jadłospisy
Otrzymasz:
 • Książka “Nowe jadłospisy”
 • Książka “Szalenie proste jadłospisy”
 • Książka “Jadłospisy odżywcze”
 • Ebooki wszystkich książek gratis
Dodatki o wartości 72,90 zł:
 • Zestaw 4 miniksiążek z sezonowymi przepisami: wiosna, lato, jesień, zima
 • Darmowa dostawa

Kup za 147 zł

+ darmowa dostawa
Nowe jadłospisy
+ Szalenie proste
Otrzymasz:
 • Książka “Nowe jadłospisy”
 • Książka “Szalenie proste jadłospisy”
 • Ebooki obu książek
Gratis w sierpniu:
 • Miniksiążka z przepisami na lato

Kup za 98 zł

+ koszt wysyłki

Mega zestaw odżywczy

Otrzymasz:

 • Książka “Szalenie proste jadłospisy”
 • Książka “Nowe jadłospisy”
 • Książka “Jadłospisy odżywcze”
 • Książka “Dieta odżywcza”
 • Ebooki wszystkich książek gratis

Dodatki o wartości 171,90 zł:

 • Zestaw 4 miniksiążek z sezonowymi przepisami: wiosna, lato, jesień, zima
 • Darmowa dostawa

Tylko w tym zestawie:

 • Zestaw 3 ebooków “Atlas odżywczy” (ponad 2400 stron)
 • Dożywotni dostęp do kolejnych aktualizacji “Atlasu”
Kup za 196 zł+ darmowa dostawa

Chcesz kupić tylko e-booki? Możesz je kupić tutaj

Projekt rodzeństwa

Nowe jadłospisy odżywcze to projekt rodzeństwa: Agnieszki i Mateusza. Oboje są wielkimi fanami odżywczej kuchni roślinnej. Na co dzień dzielą się swoją wiedzą na łamach bloga Salaterka.pl. W 2019 r. zdobyli nagrodę Twórcy Roku w prestiżowym konkursie Gali Twórców w kategorii Zdrowie i Uroda.

Mateusz to człowiek z duszą badacza. Bacznie strzeże wartości odżywczych salaterkowych dań i odpowiada za wszystkie wyliczenia w tej książce. Agnieszka kocha praktykę – kilogramy warzyw zamienia w szybkie, odżywcze dania. Wiele radości sprawia jej wyszukiwanie nowych sposobów na to, żeby było jeszcze sprawniej i efektywniej, tak by nawet najbardziej zabiegane osoby mogły odżywiać się zdrowo na co dzień.