jadlospisy

Jadłospisy odżywcze

Twój osobisty dietetyk 1500 i 2000 kcal.
Zdrowe odżywianie dla zabieganych.

Proste przepisy w formie graficznej, stworzone z myślą o zabieganych
Przede wszystkim odżywcze, bezglutenowe i w 100% roślinne
Każdy przepis wraz z listą 33 składników odżywczych, które dostarcza
✓ Na pierwszy rzut oka wiesz jak przygotować posiłki i czego Ci dostarczą
✓ 
Pełna dowolność w komponowaniu jadłospisów (setki możliwości)

Książka ta pomoże Ci uzyskać wagę, o jakiej marzysz i poziom energii, który Cię zadziwi. Przede wszystkim jednak ułatwi Ci życie.

Idea: pomóżmy tym, którzy chcą się dobrze odżywiać

Stworzyliśmy książkę, której sami na co dzień potrzebowaliśmy. Brakowało nam nie tylko prostych i wygodnych w zastosowaniu przepisów, ale całych jadłospisów, w pełni odżywczych, dających nam energię do całej masy codziennych zadań. Wielokrotnie też zastanawialiśmy się nad tym, czy dostarczamy sobie tyle ile trzeba i tego co potrzeba. Nawet jeśli wiemy, które produkty są najbardziej odżywcze, w natłoku zajęć nie mamy czasu na wyliczenia i nie mamy pewności, czy spełniamy zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze. Potrzebowaliśmy narzędzia, które ułatwiłoby nam dobre odżywianie na co dzień. I tak przekazujemy w Twoje ręce naszego osobistego dietetyka, który pomoże Ci uzyskać wagę, o jakiej marzysz i poziom energii, który Cię zadziwi. Przede wszystkim jednak ułatwi Ci on życie.

Setki jadłospisów – prostota i wygoda

To od Ciebie zależy jak będzie wyglądał Twój jadłospis. Książka zawiera 70 prostych i bardzo odżywczych przepisów w formie graficznej, każdy w wersji dla diety 1500 i 2000 kcal. Przepisy podzielone są na 5 grup: śniadania, przekąski słodkie, obiady, przekąski słone i kolacje. Wszystkie potrawy w ramach każdej z grup mają taką samą kaloryczność. Możesz dowolnie komponować swoje menu, wybierając smaki, które lubisz najbardziej i dania, na które masz czas. Rozwiązanie to daje setki możliwości, zapewnia różnorodność i elastyczność. Nie tylko widzisz na pierwszy rzut oka jak je przygotować, ale również co Ci dostarczą.

Szczegółowa lista składników odżywczych

Każde danie wyposażone jest w szczegółową listę 33 składników odżywczych, które zawiera, wraz z zapotrzebowaniem
na nie, które pokrywa. Kiedy zobaczyliśmy, jak wiele uczymy się, analizując składy odżywcze naszych potraw, postanowiliśmy się tym z Tobą podzielić. Zależało nam na tym, żeby każdy mógł zobaczyć co kryje się pod danym przepisem i tym samym budować swoją świadomość żywieniową.

KSIĄŻKA Z BLISKA

OPINIE CZYTELNIKÓW

Jadłospisy odżywcze, czyli…

Wszystkie potrawy są przede wszystkim odżywcze. W praktyce oznacza to, że nawet tak niskokaloryczny jadłospis, jak 1500 kcal, dostarczy Ci wszystko, czego potrzebujesz. Jednocześnie unikniesz składników szkodliwych, takich jak duże ilości tłuszczów nasyconych lub cholesterolu. Dzięki temu, że wszystkie przepisy są bardzo bogate w błonnik, korzystanie z nich pomoże Ci w normalizacji poziomu cholesterolu oraz zmniejszy ryzyko choroby wieńcowej. Dieta ta jest więc dobra nie tylko dla twojej sylwetki, cery, lśniących włosów i poziomu witalności, lecz również dla Twojego serca i całego układu krążenia.

Jadłospisy odżywcze są w pełni roślinne, opierają się na produktach o najwyższej gęstości odżywczej, nie zawierają cukru i w większości mają bardzo niski indeks glikemiczny. Są też w pełni bezglutenowe, jako nasza forma pomocy osobom z nietolerancją glutenu, których jest coraz więcej. Korzystając z jadłospisów odżywczych zapewnisz sobie wszystkie niezbędne wartości odżywcze, w ilościach nawet kilkukrotnie wyższych niż dostarcza tradycyjna dieta zachodnioeuropejska.

Format książki

Autorzy często walczą o jak największy format i o dodatkowe strony, tak, by książki były grube i lepiej się eksponowały. My pracowaliśmy zupełnie odwrotnie. Przede wszystkim zadaliśmy o to, żeby korzystanie z książki było jak najwygodniejsze. Dobraliśmy format optymalny, który wygodnie trzyma się w dłoniach (121 x 195 mm), zdecydowaliśmy się również na spiralę i skrzydełka. Okładka jest miękka i lekko pogrubiona, dzięki czemu jest wygodna i jednocześnie w dużym stopniu odporna na zniszczenia. Do końca staraliśmy się, aby książka miała jak najmniej stron i była jak najwygodniejsza w użytkowaniu – żadna strona w książce nie jest więc zbędna. Książka liczy w sumie 184 strony w kolorze, na grubszym papierze w dużym stopniu odpornym na zabrudzenia. Bardzo ważnym elementem oprawy jest spirala. Wydawcy rezygnują z tego rozwiązania, bo gdy książka leży na półce sklepowej, nie widać jej tytułu. My postawiliśmy na wygodę – dzięki spirali z książki korzysta się wyjątkowo dobrze.

JADŁOSPISY
+ DIETA
Otrzymasz:
✓ Książka „Jadłospisy odżywcze”
✓ E-book „Jadłospisy odżywcze”
✓ Książka „Dieta odżywcza”
✓ E-book „Dieta odżywcza”
✓ Autografy autorów × 2
✓ Zestaw 5 pomocnych zakładek
✓ Miniksiążeczka z przepisami

 

Dodatkowo:
✓ E-book „Gęstość kaloryczna”–
    przewodnik po kaloryczności
    ponad 200 produktów roślinnych

Kup za 98 zł

+ koszt wysyłki
(wysyłka książek do 15.11.2019)

 

DIETA
Otrzymasz:
✓ Książka „Dieta odżywcza”
✓ E-book „Dieta odżywcza”

 

Kup za 49 zł

+ koszt wysyłki

 

Atlas + jadłopisy + dieta

KUP EBOOKA W PRZEDSPRZEDAŻY

Otrzymasz:

 • ✓ Książka „Jadłospisy odżywcze”
 • ✓ E-book „Jadłospisy odżywcze”
 • ✓ Książka „Dieta odżywcza”
 • ✓ E-book „Dieta odżywcza”
 • ✓ Zestaw 3 e-booków „Atlas odżywczy”
 • ✓ Dożywotni dostęp do kolejnych aktualizacji „Atlasu”
 • ✓ Autografy autorów × 2
 • ✓ Zestaw 5 pomocnych zakładek
 • ✓ Miniksiążeczka z przepisami

Dodatkowo:

 • ✓ E-book „Gęstość kaloryczna” – przewodnik po kaloryczności ponad 200 produktów roślinnych

Tylko w tym pakiecie:

 • ✓ Darmowa wysyłka kurierem
Kup za 147 zł+ darmowa wysyłka kurierem (wysyłka książek do 15.11.2019)

Projekt rodzeństwa

Jadłospisy odżywcze to projekt zdrowo nakręconego rodzeństwa: Agnieszki i Mateusza. Oboje od dobrych kilku lat zarażają ludzi zdrowym jedzeniem i entuzjazmem. W 2019 r. zostali Twórcami Roku w kategorii Zdrowie i Uroda, w konkursie organizowanym przez Influencer Live Poznań i Onet.

Książka pokazuje praktyczną stronę diety opisanej przez Mateusza w jego poprzednim projekcie „Dieta odżywcza”. Mateusz ma duszę badacza, jest specjalistą od cyferek i analiz. To on odpowiada za wszystkie wyliczenia i bacznie strzeże odżywczości potraw. Agnieszka jest pasjonatką zdrowego stylu życia. Żyje aktywnie, wciąż w biegu i – poszukując sposobów na jeszcze więcej energii ochoczo wprowadza w życie odkrycia i analizy Mateusza. Jest praktykiem.